55 lat kina Łydynia

Widzowie w wieczorowych strojach, szampan, jubileuszowy tort i wielki świat filmu… Tak było w sobotę, 20 listopada 2021 r. wieczorem w ciechanowskim kinie Łydynia.

kino4

Na ekranie światowe produkcje filmowe, przed ekranem wspaniali artyści i niczym Oscary… Łydynia Movie Awards. Nie każde kino w Polsce świętuje bowiem jubileusz 55-lecia.
Pierwszą nagrodę filmową z rąk dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki Anny Smolińskiej otrzymał Andrzej Liszewski, wieloletni kierownik Łydyni. drugą – starosta powiatu ciechanowskiego Joanna Potocka-Rak, trzecią – zwycięzca ogłoszonego przez PCKiS w Ciechanowie konkursu na filmową promocję kina David Jezierski, czwartą – marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. Odebrał ją radny sejmiku mazowieckiego Konrad Wojnarowski.

kino3

W rewanżu radny Konrad Wojnarowski wręczył dyrektorkom PCKiS Annie Smolińskiej i Małgorzacie Milewskiej medal Pro Mazovia - wyróżnienie okolicznościowe nadawane przez marszałka za wybitne zasługi osobom oraz instytucjom, które całokształtem działalności zawodowej, społecznej, publicznej lub realizacją swoich zadań na rzecz województwa mazowieckiego przyczyniły się do gospodarczego, kulturalnego lub społecznego rozwoju Mazowsza.

kino5

Ale największe wrażenie w sobotni wieczór zrobił koncert w reżyserii Agnieszki Grzejdy we współpracy z Małgorzatą Dzilińską, który wprowadził nas w wielki świat filmu pełen  emocji, marzeń, łez wzruszenia… Oprowadzali nas po nim m.in. Formacja Artystyczna FreakShow i Agnieszka Grzejda, Edyta Szwejkowska, Małgorzata Dzilińska, Filip Czyżykowski, Adrianna Fetlińska, Jakub Jeskie, Trio z GOK w Opinogórze Górnej.

Zajrzyj do galerii

Więcej w numerze 48/2021 „Tygodnika”.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl