Jedyna taka noc w roku

Od 6 lat Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie bierze udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej pn. „Noc Bibliotek”, zainicjowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, a rozwijanej pod patronatem Biblioteki Narodowej z udziałem współorganizatorów – Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a także licznych partnerów i patronów.  Tegoroczne wydarzenie odbyło się w sobotę 9 października pod hasłem: „Czytanie wzmacnia”, a na chętnych do udziału w nim czekały przygotowane przez bibliotekarzy atrakcje przeznaczone zarówno dla najmłodszych, jak i osób dorosłych.

Na dzieci oczekiwał teatrzyk kamishibai, w którym obejrzeć można było kolejną odsłonę opowieści o rycerzu Zygmusiu. Ponadto młodzi czytelnicy brali udział w różnego rodzaju quizach i konkursach, uczestniczyli w przeglądzie piosenki dziecięcej oraz inscenizowali wiersz Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Na koniec zaproponowano im kilka dobrze znanych zabaw ruchowych.

Dorosłej publiczności towarzyszyła ceniona ciechanowska regionalistka - Barbara Bielasta, która w ramach cyklu „Spacerkiem po Ciechanowie” przedstawiła zgromadzonym gościom fragment ulicy Warszawskiej. Uczestnicy tego wirtualnego spaceru mogli nie tylko wysłuchać historii poszczególnych domów, ale także zobaczyć slajdy ze starymi mapami i zdjęciami naszego miasta.

Noc Bibliotek zakończył koncert utalentowanego, młodego muzyka i wokalisty Jakuba Jeskiego, który zaprezentował przybyłym swój autorski utwór, a także wraz z Sandrą Pszczółkowską przedstawili gościom własne interpretacje poezji Cypriana Kamila Norwida oraz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

PBP

noc1

noc2

noc3

noc4

noc6

noc7

noc8

noc9

noc10

noc11

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl