Marcin Ciszewski - mistrz literackiej sensacji w MBP

Autor powieści wojennych, sensacyjno-kryminalnych, historyczno-szpiegowskich, obyczajowych i kryminału, a także opowieści paradokumentalnych i scenariuszy Marcin Ciszewski będzie gościł w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ciechanowie (w tzw. krzywej hali) w piątek, 8 października. Początek spotkania, które wpisuje się w Noc Bibliotek, o godz. 17.

 Ukończył studia w Instytucie Historii Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował jako muzyk, dziennikarz muzyczny Programu III Polskiego Radia, a także specjalista od nieruchomości. W 2012 roku pisanie stało się jego zawodem.

Zadebiutował w 2008 roku powieścią „www.1939.com.pl”, bestsellerem, który zapoczątkował cieszący się niesłabnącą do dziś popularnością cykl „Wojna.pl”. Jego dorobek literacki obejmuje powieści oraz dwie książki non-fiction. W roku 2013 uzyskał stypendium scenariuszowe Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej za projekt „www.1939.com.pl”.Dotychczas ukazały się m.in. z cyklu „Wojna.pl” – „www.1939.com.pl”, „Major”, „www.1944.waw.pl”, „Kapitan Jamróz”, „www.ru2012.pl” oraz „www.afgan.com.pl”; z cyklu sensacyjno-kryminalnego – „Wiatr”, „Mróz”, „Upał”, „Mgła” i„Deszcz”; z cyklu historyczno-szpiegowskiego – „Krüger”, „Szakal”, „Tygrys”, „Lew”, „Lis”; serial audio „Autor Bestsellerów”; a także dwie opowieści paradokumentalne: „Gliniarz” oraz „Powstanie Warszawskie. Wędrówka po walczącym mieście”.

Spotkanie z mistrzem literackiej sensacji poprowadzi Izabela Koba-Mierzejewska, dziennikarka TC.

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl