Profesor Bralczyk zaprasza na dyktando

Już można zapisywać się na Szóste Ciechanowskie Dyktando o Pióro Profesora Jerzego Bralczyka. Mieszkańcy napiszą je 23 października w auli PUZ. Dyktando w tym roku tematycznie będzie nawiązywało do twórczości literackiej Stanisława Lema.


Pierwsze tego typu wydarzenie odbyło się w 2015 r. Wówczas tekst czytał dziennikarz Maciej Orłoś. Rok później tekst dla piszących dyktował aktor Wojciech Malajkat, następnie dziennikarka Paulina Chylewska i aktorka Grażyna Wolszczak. Rok temu impreza nie odbyła się. Tym razem tekst podyktuje aktorka Katarzyna Żak, a profesor Jerzy Bralczyk wygłosi wykład.
- Ci, którzy znają Elektrybałta, wiedzą do czego służy felicytometr czy mają wiedzę o fantomatyce w tym roku z pewnością mają szansę zawalczyć o słynne pióro Profesora Jerzego Bralczyka i cenne nagrody. Tegoroczne dyktando będzie ukłonem w stronę twórczości Stanisława Lema - jednego z najpoczytniejszych pisarzy science-fiction. Z okazji 100-lecia urodzin pisarza VI Ciechanowskie Dyktando o Pióro Prof. Bralczyka będzie oparte o twórczość literacką tego wybitnego przedstawiciela fantastyki naukowej, futurologa, felietonisty i filozofa, którego powieści i opowiadania przetłumaczono na ponad czterdzieści języków – informuje urząd miasta.
Dyktando jest organizowane przez Urząd Miasta Ciechanów oraz Społeczne Towarzystwo Oświatowe – Koło Terenowe Nr 76 w Ciechanowie. Patronat nad wydarzeniem objął prezydent miasta Krzysztof Kosiński. Odbędzie się 23 października o godz. 10.00 w auli PUZ przy ul. ul. Wojska Polskiego 51. Zapisy już trwają. Będą możliwe do 21 października. Organizatorzy gwarantują udział w konkursie 120 osobom, które jako pierwsze zgłoszą chęć przystąpienia do dyktanda. Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl