Uciekał przed policją

Policjanci z ciechanowskiej drogówki po pościgu zatrzymali 25-letniego mieszkańca Mławy, który kierował pojazdem pomimo aktywnego zakazu sądowego, nie zatrzymał się do kontroli drogowej, znieważył funkcjonariuszy policji i im groził.

W niedzielę około godz. 9:00 funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli kierującego samochodem marki Mazda, który nie miał pasów bezpieczeństwa. Policjanci wydali kierującemu sygnały do zatrzymania na ul. Mikołajczyka. Kierowca pojazdu zaczął uciekać ul. 11 Pułku Ułanów Legionowych, Płońską a następnie 11 Listopada. Tam dojechał do końca parkingu i dalej uciekał pieszo.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjanta ciechanowskiej drogówki w pościgu pieszym. Był to 25-letni mieszkaniec Mławy. Jak się okazało miał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Kierowca mazdy podczas zatrzymania był agresywny, znieważył funkcjonariuszy policji oraz kierował wobec nich groźby karalne. Od mężczyzny został pobrana krew do badań z uwagi na odmowę poddania się badaniu na zawartość alkoholu.

Kierowca spędził noc w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl