Mazowsze pomaga strażakom

Ponad 700 wozów strażackich, blisko 780 wyremontowanych strażnic OSP, tysiące sztuk różnego rodzaju sprzętu – od łodzi motorowych, przez motopompy, piły, agregaty, drabiny pożarnicze, defibrylatory, zestawy ratownictwa medycznego i technicznego, aż po umundurowanie i nowoczesne drony – samorząd województwa mazowieckiego od 15 lat pomaga Ochotniczym Strażom Pożarnym z Mazowsza. Na tym nie koniec, przed nami kolejne wsparcie dla mazowieckich OSP.

Posiadasz doświadczenie w spinaczce? Dowiedz się jak możesz je wykorzystać

Wysokie, przeszklone budowle są obecnie wyznacznikiem nowoczesnego, miejskiego stylu architektonicznego. Na przestrzeni ostatnich lat odnotowano wzrost tego typu obiektów, od biurowców i hotelów przez galerię handlowe. Tak samo jak w mieszkaniu, czy domu, istotne są czyste okna i przejrzysty widok na pejzaż znajdujący się za nim, tak tak przeszklone ściany wymagają odpowiedniej pielęgnacji.

TOP 5 najlepsze pomysły na prezent ślubny

Praktyczne prezenty ślubne nadal nie wychodzą z mody. Wręcz przeciwnie, zaskakują, zachwycają i pozwalają nowożeńcom w modnym stylu urządzać swoje przytulne gniazdko.

Jakie zmiany w prawie budowlanym 2021?

Troska o środowisko wymusza ciągłe zmiany w prawie budowlanym mające na celu energooszczędność oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. W 2021 roku państwa członkowskie Unii Europejskiej wdrażają kolejny etap zaostrzania wymagań nowobudowanych budynków w zakresie izolacji termicznej oraz wyboru odpowiedniego systemu grzewczego. Poniższy artykuł  przedstawia najważniejsze zmiany w prawie budowlanym obowiązujące od 2021 roku.

Jak dopasować sukienkę do figury? Poznaj przydatne rady

Każda kobieta chce podkreślić swoją figurę, a sukienka robi to świetnie. Oczywiście nie każdy krój dobrze eksponuje wszystkie atuty sylwetki, a niektóre wręcz je ukrywają. Warto więc zastanowić się jak dobrać sukienkę do figury. Oto kilka naszych rad.

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl