Woda warunkowo przydatna do spożycia - Gołymin

Nadaje się do picia po przegotowaniu. Warunkową przydatność wody do spożycia z wodociągu Gołymin stwierdził Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Ciechanowie. Ponad miesiąc mieszkańcy gminy Gołymin-Ośrodek nie mogli korzystać z miejscowego wodociągu. Część z nich obawia się, że to nie koniec wodnego problemu.   

Woda z wodociągu w Gołyminie-Ośrodku nie jest przydatna do spożycia ani do celów sanitarno-higienicznych. Taki komunikat obowiązywał od 4 sierpnia. W przebadanych próbkach wody pobranej 2 sierpnia stwierdzono obecność bakterii grup coli i enterokoków kałowych. W związku z tym woda nie była przydatna do spożycia z wyjątkiem spłukiwania toalet.

Przydatność wody do spożycia i to warunkowo PPIS stwierdził dopiero 16 września. Oznacza to, że nadaje się ona do picia po przegotowaniu. Wskazane jest również używanie wody przegotowanej do mycia zębów oraz mycia owoców i warzyw spożywanych na surowo. Woda może być używana do kąpieli i pozostałych celów użytkowych bez ograniczeń.

Wyniki badań próbek wody pobranych 13 września z wodociągu Gołymin wykazały obecność bakterii grupy coli, dlatego woda została dopuszczona do spożycia warunkowo. Jednocześnie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ciechanowie nakazał wykonanie kilku czynności Zakładowi Usług Wodnych dla Potrzeb Rolnictwa w Mławie.

Wodociąg Gołymin zaopatruje w wodę ok. 2623 osób zamieszkałych w gminie Gołymin-Ośrodek oraz m. Tłucznice w gminie Karniewo.

Więcej w kolejnym (już październikowym) TC

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl