Drogowe podsumowanie weekendu

W ciągu ostatnich dni działdowscy policjanci złapali czterech pijanych kierowców. Dodatkowo wyjaśniali okoliczności potrącenia, do którego doszło w Pożarach. 

W piątek, 21 maja  funkcjonariusze wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem pieszej. Do zdarzenia doszło w miejscowości Pożary w gminie Działdowo. Według wstępnych ustaleń policji, kierujący pojazdem marki VW CRAFTER, 23-letni mieszkaniec gminy Działdowo, wykonując manewr cofania, nie zauważył idącej z tyłu jego pojazdu 62-latki. - W wyniku kontaktu pojazdu z pieszą, kobieta przewróciła się i z bólem głowy została zabrana do szpitala w Działdowie. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi - informuje Justyna Nowicka z KPP w Działdowie. 

Dzień później na ul. Olsztyńskiej w Działdowie policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego samochodem osobowym marki BMW. To 24-letni działdowianin, który miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Tego samego dnia w Burkacie patrol ruchu drogowego ujawnił nietrzeźwego 22-latka. Mężczyzna kierował pojazdem marki Opel Corsa. Poddany badaniu, wydmuchał ponad pół promila alkoholu. Również w tym przypadku policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Kolejnego nietrzeźwego kierującego policjanci zatrzymali na terenie gminy Płośnica. To 17-letni mieszkaniec tej gminy. Młodzieniec jechał trasą Wielki Łęck - Mały Łęck i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Funkcjonariusze ruszyli za kierującym motorowerem marki ZIPP i zatrzymali go. Okazało się, że nieletni kierowca jednośladu miał ponad promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze uniemożliwili motorowerzyście dalszą jazdę. O jego losie zadecyduje teraz sąd.

W niedzielę na jednej z ulic w Lidzbarku patrol prewencji zatrzymał do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Seat Ibiza. Autem poruszał się 63-letni mieszkaniec powiatu działdowskiego. W tym przypadku badanie stanu trzeźwości kierującego Seatem, wykazało promil alkoholu w jego organizmie.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl