Z patriotycznych pobudek

Dał nam przykład Bonaparte… Kiedyś. Teraz przykład daje nam Mario Draghi… jak zwyciężać mamy. Nie chodzi oczywiście o zwycięstwa na polach bitew, ale o walkę z pandemią, jej kolejnym, jesiennym atakiem. Kim był Napoleon Bonaparte, wie każdy Polak. Kim jest Mario Draghi, pewnie niewielu kojarzy.

As Ryszarda Czarneckiego

Ciężkich sportowych chwil doświadczają nasi siatkarze. Zmorą są dla nich szczególnie Słoweńcy – Polacy przegrywają z nimi zawsze, gdy są blisko szczytu. Tak było przed dwoma laty w Lubljanie, tak też stało się w ub. sobotę w Katowicach.

Jesień nadciąga z Brukseli

Wciąż mamy w pamięci letnie objazdy po kraju czołowych polityków rządzącej partii, z premierem Mateuszem Morawieckim na czele, opowiadających piękne rzeczy o polskim ładzie, krajowym planie odbudowy.

Okupacja brukselska

W poprzednim tygodniu temu pisałem o „jesieni” nadciągającej z Brukseli, czyli o przykrych następstwach naszej polityki w ramach Unii Europejskiej, charakteryzującej się głównie konfrontacją, lekceważeniem zaleceń organów UE i nierespektowaniem wyroków Trybunału Sprawiedliwości UE

Powracająca fala

Wygląda na to, że aktualnie żyjemy w zawieszeniu. W zawieszeniu i oczekiwaniu na kolejną falę koronawirusa. Specjaliści: lekarze wirusolodzy, epidemiolodzy, a także… matematycy ostrzegają od pewnego czasu, że może ona nadejść już wraz z zakończeniem wakacji i sezonu urlopowego, a już sam wrzesień będzie mocno zacovidowany. Zresztą, pierwsze zwiastuny już nadciągają.

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl