1/12

Nasi szczypiorniści rozpoczynają sezon od porażki

SCKS Jurand Ciechanów – MKS Wieluń 31:35 (14:17)

Jurand: Mirzejewski, Skowroński – Kosik, Kurkowski, Tokarski, Kondracki 2, Balcerzak, Wiszowaty 2, Ruszkowski 2, Bartosz Smoliński 10, Marcin Smolarek 6, Staniszewski 2, Smolarek 4, Dobrzyniecki, Dębiec 3, Tobolski
Zwycięstwo gości z Wielunia w sobotnim meczu inauguracyjnym pierwszoligowe rozgrywki piłki ręcznej nawet przez moment nie było zagrożone. MKS Wieluń bez większych przeszkód pokonał Juranda Ciechanów 35:31.
Od początku spotkania przyjezdni sprawiali wrażenie znacznie bardziej doświadczonych i ogranych. Nie popełniali tylu prostych błędów. Ich inicjatywa i konkretna gra przełożyła się na prowadzenie.
Po 12. minutach prowadzili 9:4. Podopieczni Dariusza Molskiego mieli momenty lepszej gry w końcówce pierwszej części.
W. 27 minucie miejscowi „doszli” rywala na jedno trafienie 13:14. Wydawało się, że remis jest na wyciągnięcie ręki. Ale gracze Juranda nie byli wstanie przejąć inicjatywy. Szybko wykorzystali to zawodnicy z Wielunia ponownie odskakując naszym szczypiornistom.
Po wznowieniu gry wydawać się mogło, że drużyna Juranda nabiera rozpędu. Swoje okazje w ofensywie wykorzystał dwukrotnie Piotr Wiszowaty i  Aleksander Kondracki. Jurand ponownie zmniejszał straty, ale do wyrównania za każdym razem czegoś brakowało.
Doświadczeni goście po raz kolejny zdobywali bramki, a w odpowiedzi zatrzymywali akcje ofensywne Juranda. Mecz obfitował za to w liczne kary, goście otrzymali ich dziesięć, miejscowi siedem. Niezłą dyspozycją strzelecką w tym meczu wykazał się skrzydłowy Juranda Bartosz Smoliński, strzelec 10 bramek.
Kolejny mecz Jurand rozegra 26 września na wyjeździe z wiceliderem tabeli KPR Legionowo.