• 1
  • 2

1/19

Ciechanowianie tracą punkty w trzecim meczu z rzędu

Na wstępie chciałoby się napisać, że w sobotnie popołudnie w Morawach, kibice byli świadkami aż siedmiu bramek. Owszem, tyle ich padło w meczu Konopianki Konopki z MKS Ciechanów, ale kibice ze względu na kolejne ograniczenia nie mogą już wchodzić na trybuny.

Pudło z karnego

Już w 5. minucie, po faulu na Mateuszu Żbikowskim, sędzia podyktował rzut karny. Do strzału pewnie podszedł Damian Matusiak, ale obił jedynie słupek bramki miejscowej drużyny. W końcu w 30. minucie aktywny skrzydłowy MKS Mateusz Żbikowski dostawił nogę do płaskiego podania Mateusza Matusiaka, kierując piłkę do pustej bramki Ankiewicza.

Tuż po przerwie Konopianka wróciła do gry. Strzał Ransona Akangmby w długi róg bramki nie potrafił zatrzymać młody bramkarz MKS. Kwadrans później gospodarze objęli prowadzenie za sprawą Kamila Nosarzewskiego. Goście nie składali broni i pięć minut później, gdy zakotłowało się w polu karnym po centrze z rzutu rożnego, piłkę do bramki wepchnął Hubert Matusiak.

W samo okienko

Wszystkie zagrania tego meczu przyćmiła solowa akcja w wykonaniu Mateusza Pietrusia. Skrzydłowy bez większych problemów minął obrońców, po czym strzałem z 20 m, idealnie zmieścił piłkę w okienku bramki przyjezdnych. W tym momencie było 3:2 dla miejscowych, ale gości stać było jeszcze na jedno doprowadzenie do remisu. Wygraną gospodarzy zapewnił w ostatniej chwili rezerwowy, były zawodnika MKS Ciechanów, Adriana Kocięckiego, który dwie minuty wcześniej wszedł na boisko.