Trwa głosowanie na projekty dofinansowane z Unii Europejskiej

Zrewitalizowane zabytki, przebudowane drogi, ścieżki rowerowe, odnowione przestrzenie miejskie, obiekty kultury, lepiej wyposażone szpitale – to tylko niektóre efekty Funduszy Europejskich na Mazowszu. Pozytywne zmiany widać w każdym subregionie. Które z nich mają szansę na wygraną w plebiscycie „#eFEktUE – nominacje do konkursu Lider Zmian 2023”? O tym zdecydują mieszkańcy podczas internetowego głosowania na aż 47 projektów dofinansowanych ze środków programu regionalnego.

Jakie projekty biorą udział w plebiscycie?
Subregion ciechanowski: odnowiona Wieża Ciśnień z Parkiem Nauki Torus oraz zabytkowa kamienica w Ciechanowie, renowacja krypt grobowych w kościele i zabytkowych nagrobków na cmentarzu w Opinogórze, aranżacja ekspozycji w Oranżerii Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, termomodernizacja budynków publicznych Gminy Miasta Płońsk, rewitalizacja zniszczonych kamienic w centrum Płońska, odnawialne źródła energii w Gminie Lubowidz.

Do 31 października potrwa głosowanie przez stronę www.liderzmian.eu. Zapraszamy! Przez cały październik mieszkańcy Mazowsza mogą głosować na wybrane projekty infrastrukturalne, społeczne, naukowe, a także biznesowe dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Głosowanie odbywa się w ramach plebiscytu „#eFEktUE – nominacje do konkursu Lider Zmian 2023” organizowanego przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

–  Program regionalny jest już na zaawansowanym etapie realizacji, a efekty dofinansowanych działań widać w całym województwie. Dlatego zachęcam do głosowania na projekty biorące udział w plebiscycie  – powiedział Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego. Wyniki głosowania poznamy już w listopadzie   –  Rozstrzygnięcie plebiscytu odbędzie się 25 listopada podczas 11. Forum Rozwoju Mazowsza, które w tym roku wyjątkowo odbędzie się w formule zdalnej – dodaje Mariusz Frankowski Dyrektor MJWPU.

Mieszkańcy Mazowsza mogą już głosować na wybrane przez siebie projekty  o zasięgu lokalnym lub regionalnym. Głosowanie przez stronę www.liderzmian.eu potrwa do 31 października do godziny 23:59. Co ważne, każda osoba może oddać raz dziennie jeden głos na projekt w ramach każdego z subregionów.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl