Święto strażaków ochotników

Ochotnicza Straż Pożarna w Mławie świętuje w tym roku 140. rocznicę swojego istnienia. Główne obchody jubileuszowe odbędą się w piątek 15 października. 

Rozpoczną się o godz. 9:00 na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie (ul. Padlewskiego 15) .Po zbiórce gości i pododdziałów OSP zaplanowano zwiedzanie strażnicy. Odbędzie się także symboliczne otwarcie Skweru Druha Zygmunta Wiśniewskiego u zbiegu ulic Narutowicza i Padlewskiego (w uroczystości wezmą udział potomkowie zasłużonego mławskiego strażaka).

Potem w kościele pw. Świętej Trójcy przy ul. Stary Rynek, o godz. 10:00 rozpocznie się uroczysta msza święta pod przewodnictwem Biskupa Płockiego Piotra Libery. A w Miejskim Domu Kultury półtorej godziny później: główna część obchodów pod hasłem „Dawniej i dziś, Ochotnicza Straż Pożarna w Mławie”. Na zakończenie uroczystości będzie można obejrzeć wernisaż „Superbohaterowie w 140-lecie OSP w Mławie” w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej (godz. 14:30). Preludium tegorocznego świętowania było w lipcu br., kiedy to podczas Dni Mławy odsłonięto pamiątkowy hydrant przy dawnej siedzibie OSP przy ul. Żeromskiego oraz zaprezentowano wystawę zabytkowych i współczesnych wozów strażackich i historyczną ekspozycję przygotowaną przez muzeum w mławskim parku.

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl