Wkra ponownie posprzątana

9 października zrealizowano szczytną akcję sprzątania rzeki Wkry, na odcinku od Radzanowa do Modlina. Łącznie napełniono dwa kontenery śmieci, co niestety nie wystawia najlepszego świadectwa osobom, które latem odpoczywały nad rzeką.


Akcja ponownie przebiegała z wykorzystaniem kajaków. Zadbano nie tylko o oczyszczenie nurtu rzeki, ale także jej brzegów. Oprócz standardowych już butelek i puszek, grupa blisko 180 uczestników znalazła też między innymi telewizor i dwie 200-litrowe beczki.
Jak informują organizatorzy, w akcję włączyło się blisko 30 firm działających nad Wkrą – wypożyczalnie kajaków, pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne i lokale. To właśnie dzięki nim wolontariusze mogli skorzystać podczas sprzątania rzeki z darmowych kajaków i darmowego posiłku.
Organizatorem jesiennej edycji wydarzenia „Czysta Wkra 2021” było Stowarzyszenie Sympatyków Doliny Rzeki Wkry „Nasza Wkra”. Sprzątanie rzeki odbyło się tym razem dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Na koniec dla wszystkich uczestników tej cennej inicjatywy zorganizowano ognisko.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl