Za alkohol, narkotyki, znęcanie...

Policjanci zatrzymali 33-latka, który mając czynny zakaz prowadzenia pojazdów i będąc pod wpływem alkoholu kierował osobowym fiatem. Mężczyzna okazał się być osobą poszukiwaną i miał przy sobie narkotyki. Uszkodził też cudzy samochód, drzwi i ubrania.


Kilka dni temu dyżurny płońskiej komendy skierował policjantów ruchu drogowego do Chociszewa, w gm. Czerwińsk, gdzie osobowym fiatem miał jeździć nietrzeźwy mężczyzna. W trakcie sprawdzania terenu funkcjonariusze zauważyli wskazany pojazd i zatrzymali go do kontroli. Okazało się, że kierowcą auta jest 33-letni mieszkaniec tej gminy, posiadający czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez ciechanowski sąd. Badanie na trzeźwość wykazało w jego organizmie 0,23 promila alkoholu, a to więcej niż wynosi dopuszczalna norma. Do tego policjanci ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Nowym Dworze Mazowieckiem.
- Z uwagi na dziwne zachowanie mężczyzny policjanci podejrzewali, że mógł prowadzić pojazd nie tylko po alkoholu, ale również będąc pod wpływem innych środków. W czasie sprawdzenia wnętrza fiata, pod wycieraczką przy fotelu kierowcy, funkcjonariusze znaleźli torebkę strunową z suszem roślinnym i szklane fifki. 33-latek został zatrzymany, pobrana została od niego krew do badań, a następnie został doprowadzony do policyjnego aresztu – informuje Kinga Drężek-Zmysłowska, rzeczniczka płońskiej komendy policji.
Dodaje, że w trakcie dalszych czynności mundurowi ustalili, że tego mężczyzny dotyczyły dwa wcześniejsze zgłoszenia.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl