Bezpieczne i nowoczesne przejścia

Na wrześniowej sesji Rady Powiatu udało się przyjąć projekt, a co za tym idzie zabezpieczyć w budżecie, pieniądze na budowę aktywnych przejść dla pieszych. 27 września radni powiatowi zagłosowali za wprowadzeniem zmian do budżetu powiatu na 2021 r. Dzięki temu starostwo będzie realizować mogło zająć się w najbliższych miesiącach projektem bezpiecznych przejść dla pieszych.

Na to zadanie, udało się pozyskać i przeznaczyć milion złotych. W pięciu miejscowościach powiatu przasnyskiego: Krzynowłodze Małej, Zielonej, Parciakach, Świętym Miejscu, oraz Przasnyszu przy ul. Baranowskiej powstaną aktywne przejścia dla pieszych. Jest to rozwiązanie nowoczesne, które z pewnością przełoży się na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, zarówno kierowców, jaki i pieszych.

Konstrukcja aktywnego przejścia dla pieszych informuje kierowcę o osobie poruszającej się na przejściu. Połączone ze sobą elementy: czujnik ruchu, aktywne punktowe elementy lub lampy ostrzegawcze działają tylko w momencie gdy pieszy podchodzi do przejścia dla pieszych. Sygnały świetlne informują o ruchu pieszych i nie są cały czas włączone.

Dodatkowo powiat przasnyski razem z gminą Jednorożec zakupi także tablice świetlne z radarem, które zostaną umieszczone przy drogach na terenie gminy Jednorożec.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl