Łączy nas kolej

A niedługo połączy nas linia kolejowa Zegrze – Przasnysz. 22 listopada umowę w tej sprawie podpisali liczni reprezentanci samorządowi z całego regionu północnego Mazowsza.

19 samorządów z północnego Mazowsza, w tym samorząd województwa podpisały umowę partnerstwa dotyczącą projektu po nazwą „Budowa linii kolejowej Zegrze-Przasnysz, jako realizacja szlaku „Kolei Północnego Mazowsza”. Jest to niezbędny dokument aplikacyjny w ramach drugiego etapu naboru projektów do programu Kolej+. Liderem przedsięwzięcia jest miasto i gmina Serock.

Umowę partnerstwa podpisali Adam Struzik – marszałek województwa mazowieckiego, Wiesław Raboszuk – wicemarszałek oraz Artur Borkowski – burmistrz miasta i gminy Serock, lider projektu. Na uroczystości pojawili się także włodarze poszczególnych gmin i miejscowości, przez które będzie wytyczona linia kolejowa: z gmin: Pokrzywnica, Winnica, Karniewo, Szelków, Płoniawy Bramura, Krasne, a także Wieliszew i Nieporęt, miast: Przasnysz, Pułtusk, Maków Mazowiecki i powiatów: legionowski, pułtuski, makowski, przasnyski.

W spotkaniu wzięli udział również: Bożena Żelazowska poseł na Sejm RP, Anna Brzezińska radna województwa mazowieckiego, przewodnicząca sejmikowej Komisji Rozwoju Gospodarczego, Infrastruktury i Przeciwdziałania Bezrobociu oraz Konrad Wojnarowski, radny województwa mazowieckiego, Przewodniczący Komisji Promocji i Współpracy Zagranicznej, który tak podsumował to przedsięwzięcie – Projekt jest dobry dla mieszkańców, działa przeciw wykluczeniu komunikacyjnemu. Jest to wyzwanie, ale serdecznie gratuluję i kibicuję liderowi tego projektu, panu Arturowi Borkowskiemu – burmistrzowi miasta i gminy Serock.

zdjęcia: facebook Adam Struzik


Wiesław Raboszuk, Adam Struzik, Artur Borkowski i wicestarosta Wiesław Trochimiuk – reprezentant powiatu przasnyskiego
podpisanie1

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl