Maria naprawia świat

Maria Weronika Kmoch jest osobowością, która już nie raz gościła na stronach "TC". Ma wielki wkład w rozwój świadomości regionalnej i historycznej mieszkańców regionu kurpiowskiego. Jako nauczyciel został nominowana do nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata".

– Nagroda im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata” przyznawana jest nauczycielom i nauczycielkom, którzy i które: uczą i wychowują w duchu tolerancji i poszanowania dla innych, odgrywają ważną rolę w szkole i społeczności lokalnej, realizują konkretne projekty i działania angażujące dzieci oraz młodzież, oraz ze swoimi działaniami wychodzą poza standard szkolny – czytamy w kryteriach, które są wymagane podczas nominacji i oczywiście w momencie przyznania nagrody.

– Dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że jestem tu, gdzie jestem, i jako historyczka nauczycielka, i jako historyczka regionalistka – napisała na swoim profilu Maria Weronika Komoch. Działaczka i nauczycielka angażuje się w wiele projektów, jednym z nich była akcja „Zaopiekuj się pamięcią”, którą współtworzyła z Gminną Biblioteką Publiczną i Gminnym Zespołem Usług Komunalnych z Jednorożca. – Zgłosiłam swoje działania w obszarze historii regionalnej oraz opracowania dziejów mniejszości na Kurpiach, Przasnyszu i gminie Jednorożec, takich jak np. żydowska. W zgłoszeniu opowiedziałam o wszystkim, co robię w szkole i poza nią, gdzie też edukuję – wyjaśniła nominowana.

Na wyniki musimy czekać do 11 grudnia.

zdjęcie: Intagram mwkmoch

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl