Prawie 50 tys. dla sołectw Krzynowłogi Małej

Urząd gminy w Krzynowłodze Małej wystarał się o wysokie dofinansowanie dla podległych sobie sołectw. Dzięki Mazowieckiemu Instrumentowi Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2021 pięć takich jednostek będzie mogło podnieść swoją atrakcyjność, a także walory bezpieczeństwa na swoim terenie.

Kwota, która dokładnie wynosi 49 500 zł została podzielona między miejscowości:  Romany Janowięta, Gadomiec Wyraki, Gadomiec Jędryki, Rudno Kosiły oraz Ożumiech.

Pierwsze trzy miejscowości otrzymały dofinansowanie w wysokości 9840 zł. Te pieniądze zostaną przeznaczone na montaż solarnego oświetlenia ulicznego. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli cieszyć się z bezpłatnej energii, a tym samy pozwoli to na bezpieczne poruszanie się, zarówno pieszych jak i kierowców, po zmroku, kiedy to o wypadek nie trudno. Szczególnie kiedy w sezonie jesienno-zimowym znacznie dłużej jest ciemno.

Sołectwa Rudno Kosiły oraz Ożumiech otrzymały fundusze równo po 10 tys. zł. To dofinansowanie zostanie przeznaczone na budowę miejsc rekreacji dla dzieci i dorosłych.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl