Strażacy na szóstkę z plusem!

Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu przeprowadziła szereg szkoleń dla strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu przasnyskiego. We wrześniu oraz w październiku druhowie ze strażnic OSP podnosili swoje kwalifikacje i doskonalili wszelkie umiejętności. Zajęcia skończyły się wyjątkowym wynikiem – wszystkim udało się zakończyć szkolenia pozytywnie.

Warsztaty były prowadzone podobnie do tych na studiach. Spotkania podzielono na część teoretyczną – wykłady i praktyczną – ćwiczenia. Wykłady były prowadzone w formie online. Przed komputerami strażacy mogli wysłuchać zaleceń przygotowanych przez prowadzących funkcjonariuszy z KP PSP w Przasnyszu.

W trakcie ćwiczeń realizowane były zajęcia ściśle związane z prawidłowym przeprowadzaniem akcji ratowniczych. Zajęcia te były przygotowane w taki sposób, by przeszkoleni druhowie byli przygotowani na wiele różnych scenariuszy i byli jak najmniej narażeni na zaskoczenie w prawdziwej i niebezpiecznej sytuacji. Były to m.in. treningi dotyczące użytkowania sprzętu ochrony dróg oddechowych, taktyk działań gaśniczych oraz taktyk działań ratowniczych, a także podstawy kwalifikowanej pierwszej pomocy. Wyzwaniem, któremu podołali wszyscy kursanci, był też trudny test w komorze dymowej.

W szkoleniach brało udział 39 strażaków z jednostek OSP. 3 października, w dniu egzaminu końcowego, wszystkim udało się uzyskać pozytywne oceny, zarówno z części praktycznej i teoretycznej.

strazacyakcja

strazacyauto

zdjęcia: KP PSP Przasnysz

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl