Poszukiwany listem gończym z narkotykami

22-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Był poszukiwany listem gończym za przestępstwo narkotykowe. Został zatrzymany przez pułtuskich policjantów.

- Za mężczyzną Sąd Rejonowy w Pułtusku wystawił list gończy w celu odbycia kary pozbawienia wolności za posiadanie środków odurzających – powiedziała sierż. Renata Soból, oficer prasowy KPP w Pułtusku.

Miejsce pobytu mężczyzny zostało odnalezione przez pułtuskich policjantów. Oprócz 22-latka, zatrzymali oni również jego kolegę, rówieśnika. W mieszkaniu, w którym przebywali młodzi mężczyźni, policjanci znaleźli ponad 60 porcji różnych narkotyków.

- Opinia biegłego wykazała, że zabezpieczony susz i proszek to blisko 40 porcji marihuany i 20 porcji amfetaminy – poinformowała sierż. Renata Soból.

Poszukiwany mężczyzna zgodnie z dyspozycją sądu został doprowadzony 8 października do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe miesiące. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu 10 lat pozbawienia wolności. Wobec 22-letniego kolegi prokurator  zastosował dozór policyjny. Grozi mu teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Więcej w TC

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl