Pułtusk - stolicą Igrzysk i polonijnych wydarzeń

Rozmowa z Krzysztofem Łachmańskim, wiceprezesem Zarządu Krajowego Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, prezesem Oddziału Północno-Mazowieckiego Stowarzyszenia.

Miejscem Letnich Igrzysk stanie się Pułtusk. Dlaczego akurat on?

W dotychczasowej historii gospodarzami Igrzysk były: Warszawa, Kraków, Wrocław, Zakopane, Szczyrk, Krynica, a ostatnio Gdynia. Po analizie bazy sportowej i hotelowej północnego Mazowsza podjęliśmy decyzję o organizacji XX Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych w Pułtusku. Główną bazą będą: Dom Polonii jako „Stolica Polonii Świata” oraz obiekty sportowe samorządu gminy Pułtusk. Konkurencje lekkoatletyczne odbędą się na stadionie miejskim w Ostrowi Mazowieckiej. Uczestnicy zostaną zakwaterowani w Domu Polonii i w hotelach w okolicy, i będą dowożeni na zawody oraz do Wioski Olimpijskiej.

Ilu uczestników spodziewacie się Państwo i z jakich krajów?

Na Igrzyska zapisało się prawie 600 uczestników z: Argentyny, Armenii, Austrii, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Brazylii, Bułgarii, Czech, Hiszpanii, Irlandii, Islandii, Kanady, Kazachstanu, Litwy, Luksemburga, Łotwy, Niemiec, Rosji, USA, Ukrainy, Szwecji, Węgier, Szwajcarii, Norwegii, Mołdawii, Macedonii i RPA. Sytuacja epidemiczna i związane z tym obostrzenia w niektórych krajach spowodowały niższą frekwencję niż dotychczas.

Cała rozmowa w TC nr 37 z 14.09.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl