Pułtuskie projekty i Budżet Obywatelski Mazowsza. Oddaj głos

Projekty z naszego regionu, złożone przez mieszkańców powiatu pułtuskiego i innych (ciechanowskiego, mławskiego,  płońskiego, przasnyskiego, nowodworskiego i legionowskiego) zostały wybrane do głosowania w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Każdy z nas może oddać dwa głosy: na projekt ogólnowojewódzki i podregionalny do 10 października. Warto.

Laboratorium Szalonego Naukowca – warsztaty eksperymentalne z chemii i fizyki dla dzieci w wieku 6-14 lat z terenów wiejskich, które miałyby odbywać się w Szkołach Podstawowych w Świerczach i Dzierżeninie w powiecie pułtuskim (32.100 zł) - to jeden z dwóch projektów dotyczących powiatu pułtuskiego.

Przebudowa parkingu i poprawa bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych na drodze wojewódzkiej nr 618 w Pniewie w gminie Zatory – powiat pułtuski (58.000 zł) - to kolejny projekt, tym razem tzw. twardy, ważny dla mieszkańców powiatu pułtuskiego. Oba projekty można znaleźć w kategorii podregionalnej - podregion ciechanowski. 

Jak głosować?

- Każdy mieszkaniec Mazowsza będzie mógł zagłosować poprzez platformę dostępną na stronie internetowej bom.mazovia.pl. Może oddać dwa głosy: jeden na projekt ogólnowojewódzki i jeden na podregionalny. Może wybrać obszar tematyczny projektu. W imieniu osoby małoletniej głos oddaje opiekun prawny. Jeśli ktoś nie ma dostępu do komputera i telefonu komórkowego, zapraszamy do siedziby Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie lub delegatur – wyjaśniła Sara Michalska, zastępca dyrektora departamentu organizacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Głosowanie trwa do 10 października, a jego wyniki poznamy już 15 października. Projekty wybrane przez mieszkańców zostaną zrealizowane przez samorząd województwa w 2022 r. Na ten cel zarezerwowano 25 mln zł.

Więcej w TC nr 40 z 5.10. 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl