Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 27 września 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Ostatnie FotoreportażeRSS

Najświeższe artykułyRSS

 • Budowa osiedla jeszcze nie ruszyła

  przedwczoraj 14:30:00

  Teren po byłej stacji PKS w Żurominie został kupiony przez firmę MK Inwestycje z Działdowa. Deweloperzy planowali tutaj budowę osiedla wielorodzinnego, jednak wstrzymywały ich plany zagospodarowania przestrzennego miasta.  Czytaj dalej»

 • Gmina Grudusk: nielegalne papierosy

  przedwczoraj 13:00:00

  fot. KPP Ciechanów W czwartek, 24 września, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie namierzyli kolejną osobę posiadającą wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Tym razem znaleźli je u 35-letniej mieszkanki gm. Grudusk.  Czytaj dalej»

 • Kinga Rutkowska nagrywa singiel

  przedwczoraj 13:00:00

  fot. Archiwum prywatne Znana w Żurominie wokalistka, instruktor w Żuromińskim Centrum Kultury, nagrywa swój pierwszy utwór w warszawskim studiu Delphy Records. Czy piosenka zyska popularność? Czytaj dalej»

 • Gmina Naruszewo: pijany i na zakazie

  przedwczoraj 12:00:00

  Wczoraj wieczorem w rejonie stacji paliw w miejscowości Wróblewo patrol ruchu drogowego zwrócił uwagę na osobowego opla, którego kierowca ruszył z piskiem opon i wężykiem zaczął jechać w kierunku krajowej 50-tki. Czytaj dalej»

 • Co z projektem minidworca?

  przedwczoraj 09:00:00

  Jednym z „palących” problemów stolicy powiatu żuromińskiego jest niewątpliwie brak stacji PKS. Po likwidacji starego dworca powstał pomysł na budowę minidworca.  Czytaj dalej»

 • Mała Zosia z nowotworem w oczach

  24.09.2020 15:40:00

  fot. Archiwum rodzinne Delikatna twarz i duże, ładne oczy. W oczach tych kryje się radość, ciekawość świata, ale i, co trudno dostrzec, choroba. Choroba, która stopniowo odbiera możliwość widzenia, zdrowie, a nawet życie. Zmaga się z nią jedenastomiesięczna Zosia. O zdrowie i życie dziewczynki walczą jej rodzice Beata i Jacek Pawłowscy z Pułtuska, a siostrzyczkę wspiera niespełna trzyletni Franek.  Czytaj dalej»

 • Kontrabanda warta milion

  24.09.2020 11:00:00

  fot. KPP Mława Mławscy policjanci wykryli nielegalne wyroby tytoniowe ukryte na terenie gm. Szydłowo. Zatrzymano 23-letniego mieszkańca pow. mławskiego. Czytaj dalej»

 • Kontekst. Norki i źli ludzie

  24.09.2020 09:30:00

  Jak ten czas nam leci...A politykom wręcz galopuje. Rząd Prawa i Sprawiedliwości (wspólnie z ugrupowaniami Zbigniewa Ziobry i Jarosława Gowina)sprawuje władzę już 5 lat. Piątka na pięciolecie Jak ten czas nam leci...A politykom wręcz galopuje. Rząd Prawa i Sprawiedliwości (wspólnie z ugrupowaniami Zbigniewa Ziobry i Jarosława Gowina) sprawuje władzę już 5 lat.  Czytaj dalej»

 • Sonda: „Piątka dla zwierząt” -tak czy nie?

  24.09.2020 08:30:00

  fot. Fot. K.Kujawa Zakaz hodowli zwierząt na futra, ograniczenie uboju rytualnego, zakaz wykorzystywania zwierząt w cyrkach wprowadzają m.in. przyjęte przez Sejm, w czwartek, 17 września, zmiany w ustawie o ochronie zwierząt. Co o zmianach sądzą nasi czytelnicy? Zapraszamy do lektury. Czytaj dalej»

 • Uczennica ZS nr 2 Ciechanowie zarażona koronawirusem

  23.09.2020 20:00:00

  We wtorek, 23 września, koronawirus stwierdzono u uczennicy Technikum wchodzącego w skład Zespołu Szkół nr 2 im. Adama Mickiewicza w Ciechanowie. Uczniowie klasy do której chodzi nastolatka i 16 nauczycieli szkoły zostało objętych kwarantanną. Czytaj dalej»

 • Zależy Ci na polskim rolnictwie? Spisz się sam!

  23.09.2020 15:34:00

  fot. mp. Czy to kontrola? Jest się czego bać? Czy urzędnik będzie sprawdzać Twój majątek? NIE, NIE i jeszcze raz NIE! Spis rolny jest organizowany co 10 lat po to, żeby poznać polskie rolnictwo i je wspierać. Badanie trwa od 1 września do 30 listopada. Czytaj dalej»

 • Dwie kolizje z łosiami

  23.09.2020 14:00:00

  fot. Zdjęcie ilustracyjne, pixabay.com Te piękne, majestatyczne zwierzęta warto oglądać w naturalnym środowisku, lecz nikt nie chciałby zobaczyć go tuż przed maską swojego samochodu. Niestety, coraz częściej dochodzi do zderzeń z łosiami, także w powiecie żuromińskim. Czytaj dalej»

 • Wybierz oryginalny prezent na każdą okazję – poznaj nasze inspiracje

  23.09.2020 13:00:00

  fot. mp. Kupowanie prezentów często okazuje się być nie lada wyzwaniem, gdy nie nie znamy dobrze obdarowywanej osoby. Jednak nawet zakup podarunku dla kogoś bliskiego może okazać się problematyczny. Jeśli wybieramy prezent na kolejne urodziny, rocznicę czy święto, może okazać się, że nasze pomysły na ciekawe prezenty, które trafią w gust obdarowywanego, po prostu się kończą. A równa się to zazwyczaj oklepanym podarunkom, na które pomysły możemy znaleźć na każdym forum internetowym. Zapewne wybierzemy skarpetki, perfumy lub bokserki dla mężczyzn, a biżuterię czy kosmetyki dla kobiet. Jeśli jednak chcesz znaleźć oryginalny prezent, taki który wywoła uśmiech na twarzy obdarowywanej osoby, mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi. Sprawdź najlepsze pomysły na wyjątkowe i wyróżniające się spersonalizowane podarunki na każdą okazję! Czytaj dalej»

 • Działanie irygatora do zębów

  23.09.2020 13:00:00

  fot. mp. Irygator do zębów to urządzenie relatywnie nowe, toteż wiele osób nie miało jeszcze dotąd z nim do czynienia. Wielka szkoda, ponieważ sprzęt ten jest niezastąpiony w pielęgnacji trudno dostępnych obszarów w jamie ustnej. I Ty zastanawiasz się, czym jest irygator i jak działa? Skoro tak, zapraszamy do zapoznania się z naszym dzisiejszym artykułem. Czytaj dalej»

 • Sonda: „Piątka dla zwierząt” -tak czy nie?

  23.09.2020 11:00:00

  fot. K.Kujawa Zakaz hodowli zwierząt na futra, ograniczenie uboju rytualnego, zakaz wykorzystywania zwierząt w cyrkach wprowadzają m.in. przyjęte przez Sejm, w czwartek, 17 września, zmiany w ustawie o ochronie zwierząt. Co o zmianach sądzą nasi czytelnicy? Zapraszamy do lektury. Czytaj dalej»

 • Koronawirus w SP nr 3 w Płońsku

  23.09.2020 09:00:00

  W związku z wykryciem koronawirusa u jednego z nauczycieli część nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Płońsku od wczoraj pracuje zdalnie.  Czytaj dalej»

 • Prace porządkowe przy dworku w Kliczewie

  23.09.2020 08:30:00

  fot. K.Kujawa Dworek rodziny Bagieńskich w Kliczewie Małym (pow. żuromiński) od lat popada w ruinę. Gmina Żuromin, zgodnie z zaleceniami konserwatora, porządkuje teren. Niedawno znalazł się chętny na zakup posiadłości, jednak pojawiły się przeszkody. Czytaj dalej»

 • Natrafili na osadę sprzed 2 tysięcy lat!

  22.09.2020 15:30:00

  Pracownia Archeologiczna Katarzyny Chmielewskiej trafiła na ślady osadnictwa w okolicach Chamska (gm. Żuromin) datowane na I-II wiek naszej ery. Czytaj dalej»

 • To nie był wypadek, ale zabójstwo

  22.09.2020 13:00:00

  Wypadek z udziałem rowerzysty okazał się dokładnie zaplanowaną zbrodnią Czytaj dalej»

 • Żuromin. Trwa budowa ul. Strzeleckiej

  22.09.2020 10:00:00

  fot. UGiM w Żurominie Już niebawem Żuromin zyska nową ulicę. Inwestycja ma zwiększyć atrakcyjność Żuromińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Czytaj dalej»

 • Zignorował znak STOP

  22.09.2020 08:30:00

  fot. KPP w Żurominie Mieszkaniec gminy Lubowidz odpowie za spowodowanie wypadku w miejscowości Mleczówka. Jego zachowanie doprowadziło do groźnego zdarzenia, w którym ucierpiał mieszkaniec powiatu rypińskiego. Czytaj dalej»

 • Uderzyli w dzika i łosia

  21.09.2020 11:15:00

  Płońscy policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach lasów, łąk i pól, gdzie na drogę mogą wychodzić dzikie zwierzęta. Przy zbyt dużej prędkości prowadzący auto może nie zdążyć zareagować, by ominąć przeszkodę. W ostatni weekend na drogach powiatu płońskiego doszło do dwóch poważnie wyglądających zdarzeń ze zwierzyną. Czytaj dalej»

 • Handlowali nielegalnymi fakturami VAT: prokuratura apeluje do podatników

  21.09.2020 11:10:00

  fot. fot. int. Prokuratura Regionalna we Wrocławiu prowadzi śledztwo dotyczące obrotu za pośrednictwem Internetu nielegalnymi fakturami VAT, które umożliwiały przedsiębiorcom uchylenie się od płacenia podatku od towarów i usług oraz podatku dochodowego od osób fizycznych lub prawnych.  Czytaj dalej»

 • Pijani kierowcy

  21.09.2020 11:00:00

  W niedzielę rano, w przeciągu niespełna godziny w ręce policjantów z płońskiej drogówki wpadło dwóch nietrzeźwych kierowców. Obu policjanci zatrzymali w Dalanówku (gm. Płońsk).  Czytaj dalej»

 • Oszukani podczas handlu kryptowalutami: stracili od 21 do 70 tys. zł

  21.09.2020 08:00:00

  fot. fot. int. Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie prowadzi pięć dochodzeń dotyczących oszustw dokonanych podczas handlu kryptowalutami. Pokrzywdzonymi są mieszkańcy powiatu ciechanowskiego: dwie kobiety (w wieku 52 i 75 lat) i czterech mężczyzn (w wieku 31, 64, 64 i 72 lat). Stracili oni od 21 do 70 tys zł.  Czytaj dalej»

Więcej wiadomości...

Reklama

 

Reklama

 

Ogłoszenia drobne do TC

Dodatek do TC
30 lat samorządu


 

Czytelnia

 

Tygodnik Studencki

 

40-lecie TC

Jubileusz TC

Relacja z uroczystości

Fotorelacja

Drogi Użytkowniku! Polityka dotycząca cookies i podobnych technologii

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza akceptację zastosowania tych narzędzi przez stronę tc.ciechanow.pl)

Czytaj więcej

Nasze Tygodniki

 

Dyżur dziennikarza

 

Klaudia Kujawa

tel. 672 34 02

e-mail: klaudiakujawa92@vp.pl

Zadzwoń! Napisz!

Felietony

 

Dodatek "I ja żyłem w Arkadii..."

 

Smog w Ciechanowie

Prenumerata

Mazowiecka książka roku


 

Wykrzyknik TC

Newsletter

Dzięki naszemu newsletterowi będziesz otrzymywał najnowsze informacje z naszej strony.

Zapisz się do newslettera

Biuletyn informacji publicznej


                                             Biuletyn Informacji Publicznej

Należymy do

 

Prenumerata

Zamów prenumeratę ,,TC” przez redakcję

Proponujemy Państwu nową formę prenumeraty. Teraz, w każdej chwili, można zamówić prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego w formie drukowanej bądź elektronicznej (e-wydania).
Zamawiając TC przez naszą redakcję otrzymają Państwo gazetę w każdy wtorek rano, bez żadnych opóźnień.
napisz do nas:

promocja@tc.ciechanow.com

lub zadzwoń pod numer
23 672-34-02
od poniedziałku do piątku w godz. 9-16