Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 06 maja 2021

Zapraszamy na nową stronę: Ciech-Press - Portal Regionalny pod adresem www.ciechpress.pl
 • Mała Zosia w dobrych rękach

  18.11.2020 18:00:00

  Chorująca na siatkówczaka, nowotwór złośliwy, Zosia Pawłowska z Pułtuska przebywa wraz z rodzicami w Stanach Zjednoczonych. Po swoich pierwszych urodzinach, trafiła pod opiekę dr Davida Abramsona, lekarza specjalizującego się w leczeniu nowotworów oczu.

  Czytaj dalej

 • Pułtusk solidarny w walce o życie Zosi

  19.10.2020 17:00:00

  Blisko 10 tys. zł podczas kiermaszu i 15 tys. od instytucji publicznych z Pułtuska – kolejna kwota zasiliła konto małej Zosi Pawłowskiej, chorej na siatkówczaka. Wiele osób wspiera dziewczynkę i jej rodziców, zdobywając fundusze, które pomogą w walce z nowotworem. 4 października na pułtuskim rynku dla Zosi odbył się kiermasz charytatywny z muzyką na żywo.

  Czytaj dalej

 • Mała Zosia z nowotworem w oczach. Zosia Pawłowska

  24.09.2020 15:40:00

  Delikatna twarz i duże, ładne oczy. W oczach tych kryje się radość, ciekawość świata, ale i, co trudno dostrzec, choroba. Choroba, która stopniowo odbiera możliwość widzenia, zdrowie, a nawet życie. Zmaga się z nią jedenastomiesięczna Zosia. O zdrowie i życie dziewczynki walczą jej rodzice Beata i Jacek Pawłowscy z Pułtuska, a siostrzyczkę wspiera niespełna trzyletni Franek.

  Czytaj dalej

 • Walka o wzrok Zuzi


  19.03.2020 12:00:00

  - Serce najbardziej krwawi,kiedy patrzy się na bezbronne dzieci, które nie zdają sobie sprawy, z jakimi problemami zdrowotnymi muszą się zmagać – powiedział mi kiedyś jeden z warszawskich lekarzy oddziału onkologicznego. Przykład zaledwie siedmiomiesięcznej Zuzi idealnie oddaje te słowa. Dziewczynka ma nowotwór złośliwy oczu. Nie wiadomo, jak będzie widzieć w przyszłości i jak będzie funkcjonować. Na razie swoim uśmiechem zaraża wszystkich wokół, ale czy będzie tak również za kilka lat? To pytanie na razie pozostaje bez odpowiedzi.

  Czytaj dalej