Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 25 lipca 2021

Zapraszamy na nową stronę: Ciech-Press - Portal Regionalny pod adresem www.ciechpress.pl
 • Pożegnanie przed rowerową wyprawą dla Laury

  30.03.2021 17:00:00

  W ostatni poniedziałek rodzice Laury Paczuły razem z nią samą pojawili się na placu Jana Pawła II w Ciechanowie. Przyszli pożegnać ciechanowiankę Izabellę Sobolewską, która tego dnia wyrusza w trasę wokół Polski, liczącą około 4 tysięcy km, która rozpocznie się w Gdańsku i tu zakończy. Chce ją pokonać na rowerze.

  Czytaj dalej

 • Udany weekend wolontariuszy

  01.03.2021 08:00:00

  Grupa wsparcia zbiórki charytatywnej na rzecz Laury Paczuły, dziewczynki chorującej na SMA, podsumowała ostatni weekend. W Ciechanowie i okolicach odbyło się kilka inicjatyw, podczas których zebrano ponad 25 tys. zł.

  Czytaj dalej

 • Marcin Zuradzki. By mógł walczyć z nowotworem - dla rodziny

  16.02.2021 11:00:00

  W poszukiwaniu diagnozy odwiedzał różnych lekarzy. Słyszał, że nic niebezpiecznego z nim się nie dzieje, bo przecież ludzie w jego wieku nie chorują groźnie. W jego przypadku te słowa nie sprawdziły się. Miał trzydzieści jeden lat, gdy dowiedział się, że niszczy go nowotwór jelita grubego w stanie zaawansowanym i z przerzutami. Od tego czasu, a minęły ponad trzy lata, Marcin Żuradzki z Proboszczewic w gminie Joniec (powiat płoński) walczy o życie. Dla siebie samego i dla swojej rodziny: żony Wiolety, która go wspiera, i kilkuletnich córeczek, w których dorastaniu chciałby uczestniczyć. Kolejny etap leczenia, niestety, nie jest refundowany. Prosi więc o pomoc, a ta da mu nadzieję i siłę, by dalej walczyć.

  Czytaj dalej

 • Prezent dla niepełnosprawnego Pawła

  24.12.2020 13:00:00

  Urząd Gminy w Sochocinie zorganizował charytatywną akcję zbierania plastikowych nakrętek, z przeznaczeniem na wsparcie osób potrzebujących. Dzisiaj, 24 grudnia, w Wigilię, w najbardziej magiczny dzień roku, wójt gminy Sochocin Jerzy Ryziński wręczył niepełnosprawnemu Pawłowi Kujawskiemu.

  Czytaj dalej

 • Marzenie Agaty o sprawności

  14.12.2020 13:00:00

  Budzi sympatię od pierwszej chwili. Uśmiecha się promiennie tak jakby nie doświadczyła bólu ani przykrości. Cieszy się z życia, choć codziennie musi pokonywać słabości własnego ciała. Agata Kosewska z Kędzierzawic k. Nasielska (powiat nowodworski).

  Czytaj dalej

 • Pułtusk solidarny w walce o życie Zosi

  19.10.2020 17:00:00

  Blisko 10 tys. zł podczas kiermaszu i 15 tys. od instytucji publicznych z Pułtuska – kolejna kwota zasiliła konto małej Zosi Pawłowskiej, chorej na siatkówczaka. Wiele osób wspiera dziewczynkę i jej rodziców, zdobywając fundusze, które pomogą w walce z nowotworem. 4 października na pułtuskim rynku dla Zosi odbył się kiermasz charytatywny z muzyką na żywo.

  Czytaj dalej

 • Życie Laury wisi na włosku

  30.09.2020 09:00:00

  - Na pozór Laura wygląda jak zdrowe dziecko. Ale choroba postępuje, a my tracimy dziecko - kawałek po kawałku… Jej ruchy stają się coraz mniej pewne, nóżki ledwie się poruszają, rączki słabną. Niebawem raczkowanie może być niemożliwe, o chodzeniu, na które do niedawna była nadzieja, boimy się nawet marzyć - opowiada pochodząca z Ciechanowa mama dziewczynki.

  Czytaj dalej

 • Zbiórka na odbudowę stolarni

  02.05.2020 11:00:00

  Na stronie pomagam.pl od dwóch tygodni trwa zbiórka pieniędzy na odbudowę stolarni w Gąskach (gm. Ciechanów), która spłonęła 16 kwietnia.

  Czytaj dalej