Rusza głosowanie do BO

Od najbliższej soboty (16 października br.) mieszkańcy miasta i gminy Żuromin będą mogli oddać głos na projekty zgłoszone do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Podpowiadamy jak oddać głos.

Jak już wspominaliśmy (tutaj) do przyszłorocznego BO zakwalifikowano 12 wniosków mieszkańców. Na wybrany projekt będzie można zagłosować od 16 października (sobota) do 22 października br. (piątek). Żuromiński magistrat umożliwi mieszkańcom gminy głosowanie w formie online, gdyż uruchomiono do tego specjalną platformę. Zagłosować będzie można także tradycyjnie, wypełniając przygotowaną przez urząd ankietę (dostępną do pobrania na stronie UGiM w Żurominie). Kartę należy dostarczyć do siedziby żuromińskiego magistratu w godzinach pracy, tj. Od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30. Na parterze budynku będzie uruchomiony punkt do głosowania w ramach BO, gdzie do urny będzie można wrzucić wypełniona kartę głosowania.

Swój głos można będzie oddać również przez platformę, pod adresem https://zuromin.konsultacjejst.pl/budzet-obywatelski

Każdy mieszkaniec może oddać tylko jeden głos na wybraną inwestycję. Głosy zliczy powołana przez burmistrz komisja. Wyniki poznamy najprawdopodobniej jeszcze w październiku. 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl